Novinky

16 listopad 2016

Volejbalové juniorky – vítězství nad lídrem skupiny

Výsledkově vydařený víkend mají za sebou volejbalistky TJ Loko Trutnov. Opět se jim díky losu sešla souhra obou věkových kategorií v jednom dni a čekala je tak znovu slušná šichta.

Výsledkově začneme v krajském přeboru u sloučené kategorie kadetek a juniorek. Ty sehrály svůj dvojzápas proti děvčatům z Třebechovic pod Orebem a navázaly na stejně úspěšné domácí utkání s Nechanicemi, které vyprovodila výsledkem 3:0 a 3:0 na sety.

O víkendu byly holky opět ve své oblíbené silné sestavě a soupeř to znovu odnesl výpraskem dvakrát 3:0 na sety. Děvčata měla oba zápasy zcela ve své režii a protivník nenašel žádný způsob, jak rozjeté Trutnovačky nejen přibrzdit, natož pak zastavit a zápasy nějak zdramatizovat. Hráčky si v takovýchto jednoznačných zápasech zvedají sebevědomí a zároveň mají možnost si vyzkoušet různé herní varianty, které by jim silnější soupeř stěží dovolil. Trutnov se v krajské soutěži po nevydařených úvodních kolech pomalu škrábe tabulkou vzhůru, když mu zatím patří průběžná čtvrtá příčka. Podobným způsobem se dařilo juniorkám v 1. lize. Minulý víkend si doma poradily s Turnovem, kterému nedaly šanci a přehrály ho bez jakýchkoli problémů dvakrát 3:0 na sety. Nutno říci, že soupeř je ve skupině na posledním místě a nic než výhru by trenéři brali jako zbytečnou ztrátu. Holky ale už mají něco odehráno a žádné překvapení se tak na jejich úkor nekonalo.

Daleko těžší utkání ale měly na programu tento víkend, když na svém domácím hřišti přivítaly dosud neporaženého lídra skupiny Jablonec nad Nisou. Zápas byl načasován na brzkou devátou hodinu a takovýto čas je zejména pro hostující hráčky vždy nepříjemný. Trenéři měli v plánu vrátit soupeři porážku z Jablonce, ale zároveň jim bylo jasné, že narazí na vyhraného a kvalitního protivníka, který se jen tak lacino nedá a k bodům povede pouze maximální nasazení a nadstandartní výkon celého týmu. Trutnovačky sice v Jablonci prohrály, ale nebyla to prohra z kategorie jednoznačných. Hráčky navíc provázely nepříjemné peripetie v podobě zranění a cestovní nevolnosti, a výsledek se bohužel v podobě prohry dostavil. Doma byl ale Trutnov v kompletní sestavě a připraven vzít soupeři body.

Úvod zápasu byl ze strany domácích hráček hodně nervózní a první set Trutnov prohrál po boji těsně 23:25. O ztrátě setu rozhodla již zmiňovaná nervozita a souběh pár individuálních chyb v koncovce setu, když v takto vyrovnaných zápasech rozhoduje každý míč. Na restart v hlavách mají hráčky mezi sety čas pouhých tří minut a tento čas jim naštěstí stačil. Od druhého setu se totiž zápas herně překlopil na jejich stranu a další tři sety po zlepšeném herním výkonu patřily Trutnovu, který zápas otočil výsledkem 3:1 na sety. Holky si zas a znova ověřily stokrát omletou pravdu o tom, že hrát se dá s každým.
Podobně koncentrovaně také přistoupily i k druhému zápasu a tentokrát nebylo o vítězi pochyb od samého začátku. Trutnov tlačil soupeře razantním servisem podpořeným kvalitní hrou v poli a celkem v pohodě si dokráčel pro jasnou, ale zaslouženou výhru 3:0 na sety. Hra Jablonce se ve druhém zápase sesypala jak domeček z karet, když soupeř kupil chybu za chybou a Trutnovu to výrazně ulehčoval. Hráčky soupeře tušily, že v Trutnově body prostě nezískají a jejich herní nepohodě navíc napomáhal i jejich trenér, který pojímal koučování řekněme nezvykle a po zápase si stěžoval na „rozsypaný tréninkový proces“ jako hlavní důsledek prohry. V podobné situaci se ale ocitl i Trutnov v Jablonci a takové situace prostě sport přináší. Hráčky nejsou roboti na dobré výsledky a občas si i ta nejlepší vybere slabší chvilku.

Po předvedeném kvalitním výkonu si hráčky užívaly euforii z vítězství a zasloužených ovací fanoušků a diváků, kteří konečně našli cestu na zápasy ve větším počtu a holkám vytvořili bouřlivou atmosféru. Ze strany Trutnovských juniorek se jednalo o letošní nejlepší zápasy a samozřejmě tomu napomohla i jasná kvalita soupeře. Trutnov tak slavil dvojitou výhru nad vedoucím družstvem tabulky, kterým Jablonec nakonec zůstal, ale pouze díky lepšímu poměru míčů. Ve všech ostatních sledovaných parametrech jsou si obě družstva rovna.